Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap
Sepete Ekle

Fas Turu

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
+90 212 909 15 00
 
info@megatravel.agency

1. Gün: İSTANBUL - KASABLANCA - RABAT – MARAKEŞ

Air Arabia havayollularına ait sefer ile saat 01.15`te Kasablanka’ya hareket. V. Muhammed havalimanına varışımıza istinaden Türk rehberimiz tarafından karşılanma ve aracımızla Rabat’a hareket. Aracımız da alacağımız kahvaltıyla birlikte (lunch box veya sandviç) keyifli bir yolculuk sonrası İmparatorluğun başkenti olan Rabat’a varış. Kraliyet şehri Rabat şehir turuna başlıyoruz. Şehir turumuzda (Mechoire de Rabat )Kraliyet sarayını, Muhammet V Türbesini, Hasan kulesi, Şehir surlarını, Oudaia Kalesini ziyaret edilmesi. Öğle saatlerinde Rabat turumuzu tamamlayıp Kızıl şehir Marakeş`e hareket. Yoğun ve yorucu bir günün ardından otelimize yerleşme akşam yemeği ve konaklama.

2. Gün: MARAKEŞ

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Kızıl şehir Marakeş’i tanımaya başlıyoruz. Marakeş şehir turumuzda, anıtsal Koutoubia Camii, Fas işi mozaik ve ahşap süslemelerle bezeli Bahia Sarayı, Saadian Türbeleri ve zeytin ağaçlarıyla çevrili Menara Bahçeleri görülecek yerler arasındadır. Ardından geleneksel dev bir labirenti andıran Marakeş çarşısının tüm geleneksel köşelerini keşfedeceksiniz. Bu gezi esnasında kumaşçılar, demirciler, deri dabakhaneleri, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örnekleri ile karşılaşacaksınız. Öğle yemeğinden sonra (isteğe bağlı). Günümüz, Afrika`daki en hareketli şehir meydanı Jamaa El Fna Meydanı ile sonlanacak. Gerçek bir "mucizeler avlusu" diye adlandırabileceğimiz bu meydan UNESCO Milli Miraslar listesinde mevcut ender meydanlardan birisidir. Meddahlar, yılan oynatacıları, dövmeciler, Hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen Jamaa El Fna için kısaca "açık hava tiyatrosu" diyebiliriz. Belirtilen saatte toplanma otele hareket akşam yemeği ve konaklama.

(Akşam Fas`a özgü folklorik danslarla yemekli Chez Ali Show`u izleme imkânı. İsteğe bağlıdır. Fiyat 65 Euro’dur.)

3. Gün: MARAKEŞ - KASABLANKA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası şehir merkezinde alışveriş için serbest zaman. Belirtilen saatte toplanma ve Fas’ın ekonomi başkenti Kasablanka’ya hareket. Varışımıza müteakip Kasablanka şehir turuna başlıyoruz; Anfa & Ain Diab, Muhammed V Meydanı, Birleşmiş Milletler Meydanı, son alış verişler için tarihi Habous semtinde serbest zaman ve 1986-1993 yılları arasında yaptırılan Hassan II camii Dünyanın en büyük camisidir. 20.000 metrekare alana kurulu yapı günün en etkileyici gezisi olacaktır, Panoramik şehir turu sonrası otelimize yerleşme akşam yemeği ve konaklama.

4. Gün: KASABLANKA / İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından şehir merkezinde alışveriş için uçak saatimize kadar serbest zaman. Belirtilen saatte toplanma ve Kasablanka Havalimanı’na hareket. Varışta check in işlemleri sonrası Saat 18.10'de İstanbul’a uçuş. 4h30 saatlik uçuş sonrası 00.35'de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. 

 

“Rehberimiz acentamızın onayı ile gerekli gördüğü durumda programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Otellerden hareket saati rehberimiz tarafından belirlenecektir.” 

 

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
•    İstanbul>Kasablanka- Kasablanka>İstanbul Ekonomik sınıf Uçak bileti
•    Programda belirtilen tüm çevre gezileri
•    Gezi boyunca kullanılacak ulaşım araçları
•    İlk Gün Sabah Kahvaltısı
•    Türkçe Rehberlik Hizmeti 
•    4*Otelde 3 Gece yarım pansiyon konaklama
•    Tüm transferler, havalimanı, terminal vergileri
•    4 kahvaltı ve 3 akşam yemeği
•    Programda adı geçen ören yerlerin girişleri 
•    Otel, restoran ve Bagaj taşıyıcı bahşişleri
• Ambar Bagajı 15 kg Gidiş Dönüş

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
•    Tüm Öğle yemekleri
•    Yurtdışı Çıkış Harcı 15 TL
•    Yemeklerde alınan içecekler
•    Bahşişler    
•    Kişisel Harcamalar
•    Chez Ali Show 65 €
•    Ücrete Dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar

Mutlaka Okuyunuz
Turumuzla İlgili Önemli Notlar;
Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır. 

Gezimiz, minimum 10 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir. 

Hünkar Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Hünkar Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 

Vize ile ilgili önemli notlar;
T.C vatandaşları için vize uygulaması yoktur. Geziye katılabilmek için seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Hünkar Turizm sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
+90 212 909 15 00
 
info@megatravel.agency
Paketler
Tarih
Tek Kişi Fiyatı
İki Kişi Fiyatı
Üç Kişi Fiyatı